Свій бізнес: Ковбасний цех

Свій бізнес: Ковбасний цех

Posted by admin on Jun 2, 2017

Свій бізнес: Ковбасний цех

Ковбасними виробами називають вироби, приготовлені на основі м'ясного фаршу із сіллю, спеціями і добавками, в оболонці або без неї і піддані тепловій обробці до готовності до вживання. 

У залежності від сировини і способів обробки розрізняють наступні види ковбасних виробів:
-    варені
-    напівкопчені
-    сирокопчені
-    фаршировані
-    кров'яні ковбаси
-    сосиски і сардельки
-    зельці і холодці
-    ліверні
-    м'ясні хліби
-    паштети

Крок 1. Приміщення 
Рекомендована площа залежить від потужності обладнання. Рентабельність діяльності досягається при продуктивності цеху в 200 кг. за зміну. Міні ковбасний цех цілком може функціонувати на 45-60 кв. м. Більш потужні цехи рекомендується розташовувати на площі понад 100 кв. м. Враховуючи нинішню ситуацію нерухомості в нашій країні, середня ціна оренди виробничого цеху складе від 11 000 грн на місяць.

Крок 2. Складання технічного завдання 
Визначившись з приміщенням, приступають до складання технічного завдання на проектування цеху. Це завдання допоможуть виконати фахівці проектних фірм. Необхідно обладнати приміщення водопровідними і каналізаційними мережами і електромережами, системами освітлення, вентиляції і кондиціонування, охоронної та пожежної безпеки. 

Крок 3. Сертифікація 
Згідно із законодавством, виробництво будь-якої продукції має сертифікуватися. Вона може мати дві форми, а саме: система сертифікації ГОСТ, правила сертифікації продукції за допомогою заяви декларації.

Крок 4. Обладнання та сировина 
Крок 5. Персонал